KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12632154
nr 1263 2154
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålning, "Interiör från förmaket", signerad. Olja på duk, 41x38 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 1 juli 2019
kl 19:23:27
24/6 17:44:35
100 kr
1/7 16:40:22
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson